genclerden_bi_haber (1)

PAY Gençlik Derneği Olarak Yerel Seçimlerdeki Tüm Adaylara Çağrımızdır!

PAY Gençlik Derneği olarak, bugünümüzü ve geleceğimizi şekillendirecek olan yerel seçimler öncesinde tüm adaylara önemli bir çağrıda bulunuyoruz.

Türkiye’de yaşanan depremler, hepimizi derinden etkilemiş ve toplum olarak büyük bir dayanışma ve özveri ile hareket etmemize neden olmuştur.

Ancak, deprem felaketlerinden ders çıkarmak ve geleceğimizi güvence altına almak için daha fazla adım atmamız gerektiğini düşünüyoruz. Yerel seçimlerde ve sonrasında tüm adayların deprem gerçeğine odaklanmasını, bu gerçeğin unutulmamasını ve tüm adayları daha henüz bir yıl önce yaşanan deprem felaketinden ders çıkartmaya, kesin çözümlerle bu konuda önlemler almaya çağırıyoruz.

Depreme karşı alınacak önlemler, sadece binaların güçlendirilmesi ile sınırlı değildir. Aynı zamanda, afet yönetimi planlarının güncellenmesi, toplumun bilinçlendirilmesi ve acil durum ekipmanlarının hazırlanması gibi alanlarda da ilerlememiz gerekmektedir.

Biz gençler; insanlığın en temel hakkı olan yaşam hakkını, bugünümüzü ve geleceğimizi güvence altına almak ve toplumumuzu daha güvenli bir hale getirmek için PAYımıza düşeni yapmaya hazırız. Bir yıl önce yaşadığımız deprem felaketinde de gençlerin bu sorumluluktan kaçmadığı çok net anlaşıldı. Ancak, bu süreçte ve sonrasında adayların, siyasi partilerin ve yerel yöneticilerin daha fazla sorumluluk alması gerektiğine inanıyoruz.

Depreme karşı daha güvenli bir yaşam alanı için harekete geçmek ve gençlerin bu konudaki sesini duyurmak için hep birlikte hareket etmeliyiz.

PAY Gençlik Derneği olarak 31 Mart yerel seçim gündemimizi deprem ve gençlik teması üzerinde inşa ediyoruz bunun içinde tüm adaylar #GençlerdenBiHaber kalmasın istiyoruz. Takipte kalın.

Leave a Comment

Your email address will not be published.