Sorun Bildir

Süreç Nasıl İlerleyecek?

Bir genç olarak şehrinde, bölgende, ülkende veya global ölçekte herhangi bir toplumsal konuda sorun mu yaşıyorsun veya gençlerin genel olarak bir konudan olumsuz etkilendiğini mi düşünüyorsun? Düşüncelerini bizimle paylaşabilirsin. Bu sorunun çözümü için PAY'ımıza düşeni YAP'maya hazırız!

Sorun Bildir butonu, gençlerin gözlemlediği ve belki de doğrudan etkilendiği toplumsal sorun üzerinde çalışmaya başlamamız için en temel başlangıç noktasıdır. Paylaşımın sonucunda ilgili sorun ile geniş kapsamlı araştırmalar yapacak, ilgili sorun hakkında ön raporlar ve çözüm önerileri geliştireceğiz. Sorunun çözümü adına ilgili karar alıcılarla görüşmeler sağlayarak, sorunun çözülmesi için senin temsiliyetini sağlayacak ve daha iyi bir yaşam alanı sağlamak adına çalışacağız.

Paylaşacağın her türlü bilgi ve belge PAY Gençlik Derneği'nin Bilgi Güvenliği Politikaları gereği sadece derneğin ilgili yetkilileri ile paylaşılacak ve bilgilerin senin isteğin doğrultusunda tamamen gizli kalacaktır. Seni zarara uğratabilecek herhangi bir kişisel bilgini üçüncü kişiler veya kurumlarla asla paylaşmayacağız. Dilersen, Bilgi Güvenliği Politikalarımızı ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsin.

- Senden bir sorun olduğuna dair bildirimi alacağız.
- Bu bildirim sadece senin etkilediğin bir sorunsa seninle iletişime geçerek, sorunun detaylarını öğrenmeye çalışacağız.
- Bildirim genel bir problemi işaret ediyorsa, ilgili ekiplerimiz sorunun sadece belirttiğin şehirde veya bölgede mi yoksa daha geniş kapsamda mı yaygın olduğunu araştıracak.
- Araştırma sonucunda sorun tespit ve çözüm önerilerini içeren çeşitli ön raporlar hazırlanacak.
- Sorunun çözümü için yetkili olan karar alıcı kişi veya kurumla iletişime geçilerek, rapor ve önerilerimiz iletilecek.
- Ön raporun detaylandırılması ve daha çok veri toplanması gerekiyorsa konuyla ilgili tüm paydaşları bir araya getirecek bir çalıştay düzenleyeceğiz. Bu çalıştayda ortaya konan fikirlerle alakalı ön raporu tamamlayacağız.
- Sorunun çözümü adına ön raporu ve çalıştay sonucunda çıkan tam raporu ilettiğimiz ilgili kişi veya kurumun yaptığı faaliyetleri yakından izleyecek ve gelişmeleri açık bir şekilde dijital kaynaklarımız üzerinden yayınlayacağız.
- Sorunun çözümü konusunda çeşitli kampanyalar aracılığıyla kamuoyunda da bir farkındalık oluşturacağız.

Dilersen, Bilgi Güvenliği Politikalarımızı ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsin.